Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Tjæreborg:
-
Momse Pedersen
Fra Esbjerg
Hjælper med opvask og oprydning til festen, kørsel udover 10 km mod betaling. Passer din hund hos m... -
Flemming Sofus Madsen
Fra Bramming
Uddannet elektriker - har lavet det meste i mit hus selv af tømre, mureropgaver og maleropgaver. -
Diana Mortensen
Fra Bramming
Jeg er udlært bygningsmaler i 2011 og har været i branchen til 2021 så har over 10 års erfaring. I...
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Husopgaver
-
Hundepasning
Fra Anne Marie Sode Marie (Esbjerg Ø)
Pasning af vores golden retriever hjemme hos dig. Sød kærlig hund. -
Rengøring hver 2 uge
Fra Jonna Pedersen (Esbjerg Ø)
Rengøring, støvsuge, gulvvask, støv, paneler. Vaske vinduer, badeværelser mm. Stueplan- 170 ... -
Maler søges akut
Fra Lærke Thomsen (Esbjerg)
Jeg søger en, som er hurtig med en malerrulle. Det er egentlig meget simpelt og jeg vil male i mens...
Haveopgaver
-
Græsslåning Kirkegade 165
Fra Gunnar Mosgaard (Esbjerg)
Kan du eventuelt hjælpe mig med at klippe græs en enkelt gang i løbet af uge 25? Det drejer sig om... -
Rengøring
Fra Patrizia Madsen (Esbjerg)
Har fået opereret mit knæ og trænger bare til at få gjort rent -
Havearbejde
Fra Mette Lundgaard (Esbjerg)
Vi er en lille ejerforening i Esbjerg Midtby som er på udkig efter en havemand/kvinde som kan hjælp...
Diverse opgaver
-
Min far har brug for hjælp asap
Fra trine gadeberg (Esbjerg)
Min far er lige flyttet og lige pludselig virker tv’ets lyd ikke. Vi mistænker det er noget på Yous... -
HJÆLP TIL COMP. TV MOBIL DOWN LOADNING SNAREST MULIGT
Fra Bente Kristensen (Bramming)
DIV. BRUG AF COMP. MOBIL TV BLA. DOWN LOADNING -
Let reparation af cykler hjemme hos folk
Fra Linnea Hjort (Esbjerg)
BikeRunner er en platform for cykelreparationer, hvor cykelkyndlige fagpersoner kommer ud til dig, ...